Koalicjantki i Koalicjanci Dzielnicowi

» Koalicjantki i Koalicjanci Dzielnicowi

Poznaj nasze Koalicjantki i Koalicjantów

Od ponad 20 lat animatorka społeczna, instruktorka teatralna, reżyserka i autorka scenariuszy do spektakli dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
pedagożka teatralna i nauczycielka dramy pedagogicznej z doświadczeniem pracy w Miejskim Teatrze Miniatura, Centrum Edukacji Nauczycieli, Pałacu Młodzieży, XIX LO w Gdańsku. Szefowa oraz aktorka w Teatr Mostownia. w Gdańsku.
Pomysłodawczyni i realizatorka Ogólnopolskiego Festiwalu
Teatralnego MOST.
Laureatka nagrody za wybitne osiągnięcia w organizacji zdarzeń teatralnych w Ogólnopolskim Konkursie „Bliżej Teatru” organizowanym przez Towarzystwo Kultury Teatralnej pod
patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwa Edukacji.
Laureatka Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska w dziedzinie kultury, w 2017 roku wyróżniona honorową odznaką Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.
Baba z Wrzeszcza, czyli Martyna Nagórska – liderka lokalnej społeczności, praktyczka partycypacji, architektka i planistka.
Prowadzi innowację społeczną – Baba z Wrzeszcza, w ramach której zajmuje się zbieractwem i rozdawnictwem, a przy okazji rękodzielnictwem i recyklingiem. Działanie polega na zbieraniu niepotrzebnych artykułów pasmanteryjnych, w tym tkanin, włóczek, guzików, szydełek, a nawet maszyn do szycia, a następnie szukania dla nich sposobów, by stały się ponownie użyteczne.
Pomysłodawczyni zależy na tym, by te skarby nie zalegałyndłużej w pawlaczach, by wyszły z szafy i zostały wykorzystane przez kolejne pokolenia rękodzielników.
Darczyńcami są aktywni rękodzielnicy, którzy oczyszczają swoją przestrzeń z całej masy „przydasiów”, ale również od rodziny osób, które odeszły, dla których świadomość, że oddają rzeczy ich bliskich w dobrym celu i w dobre ręce. Skarby odnalezione w szafach i pawlaczach przekazywane są dalej do osób i grup zajmujących się
szyciem, dzierganiem bądź rękodzielnictwem, których celem jest pomaganie innym, kultywowanie tradycji, recykling, przekazywanie wiedzy i umiejętności nowym pokoleniom rękodzielników i które działają niekomercyjnie. Byle zdążyć przed molami!